Multiplacka

ze včerejška, proto „zítra“ dnes znamená „dnes“. váš captain obvious

Druhého až osmého května proběhne již podesáté na mnoha místech Evropy festival, který se soustřeďuje na všechny formy umění s důrazem na kreativitu a (post)digitální věk.

Název Multiplace tohoto neobvyklého festivalu je velmi přiléhavý – obsahuje jak informaci o tom, že je multižánrový i multioborový, tedy zahrnuje jak hudební koncerty, party či performanci, tak přednášky, workshopy a dílny, diskuse nebo vernisáže, a dokonce i vlastní televizní vysílání a on-line streaming. Zároveň se festival ve stejnou dobu odehrává nejen ve své „základně“ v České republice a na Slovensku, ale i ve Francii, Maďarsku, Islandu a Rumunsku. Cestuje časem i (virtuálním i fyzickým) prostorem a každý rok dokáže překvapit.

Jubilejní ročník festivalu se ponese v duchu REMAKE: re-interpretace inspirativních děl z historie umění nových médií. Již zítra bude program festivalu nabitý – kromě několika vernisáží (třeba v bratislavské Galerii Enter či trnavské Kopplově vile) například dílny Víctora Mazóna o analogovém audiovizuálním syntezátoru v bratislavském Progressbaru nebo galerijní instalaci umělců i hudebníků (mimo jiné i Kria Brekkan a Auxpan) v Reykjavíku se od osmi večer v Domě umění města Brna koná Opening Multiplace party, jejíž hlavní hvězdou je sound/radioartista Derek Holzer, doplněn o Fox Robin z Rakouska a československou hudební produkci. V Domě umění se o den později můžete přijít podívat na koncert Filip-Richtr-Pěloušek, 4. a 5. května zde pak osobité hudební předělávky odtajní projekt Remake Talks od českých i zahraničních muzikantů.

Hudebně nejzajímavější a nejpestřejší program bude probíhat v Bratislavě, kde se uskuteční hned několik lákavých večerů. Kromě vzdělávacího Moulitouthere na téma elektronické literatury, jenž je naplánován na 4. května v Midl_space, nebo svérázné odpovědi na fenomén Pecha Kucha zvaný Guča o den později se budou 5. května slavit v rámci Novomediální narozeninové grilovačky desáté narozeniny, na kterých vystoupí i Britové David Strang a Vincent van Uffelen. O den později se v A4 představí Australan žijící na Islandu a přední osobnost křehké elektroniky na pomezí ambientu a noisu Ben Frost spolu se slovenskými BIOS, 7. května svou slovenskou premiéru zažije kultovní elektronik a sound artista Tim Hecker v doprovodu Philla Niblocka a Thomase Ankersmita.

Za pozornost stojí také fúze tanečních party brněnského klubu Fléda Itch My Hahaha a Magion spolu s festivalem přetavená do klubové noci Itch My Magion feat. Multiplace, kde na několika pódiích zahrají italští noiseři ZU, Tristen z Německa například spolu s Teve, Click Joem či G.H.C. Poslední den festivalu se pak v bratislavském prostoru A4 bude promítat kolekce audiovizuálních překvapení, oceněná na loňském ročníku festivalu Ars Electronica. Pro úplný program včetně popsaných workshopů, dílen, performancí a vysílání navštivte http://www.multiplace.sk. Vstup na veškeré akce je volný, vyjma vstupenek na koncerty v bratislavském A4 nultém prostoru. Permanentka na všechny koncerty se dá rezervovat za 15 eur na adrese info@a4.sk, ceny na jednotlivé akce najdete zde.

Multiplace, 10. ročník festivalu umění a kultury nových médií,
Po 1. 5.–Ne 8. 5. 2011
Brno (CZ), Praha (CZ), Nantes (FR), Budapešť (HU), Reykjavík (IS), Cluj (RO), Bratislava (SK), Košice (SK), Trnava (SK).

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s