RIP Gerard Smith

moje smutná zpráva ze včera

Gerard Smith se ke kapele TV on the Radio připojil po čtyřech letech její existence v roce 2005, v době nahrávání alba Return to Cookie Mountain, díky kterému skupina prolomila vlny mainstreamu. Před měsícem kapela zveřejnila zprávu, že si Gerard Smith po dokončení jejich horké novinky Nine Types of Light dává na nějakou dobu pauzu a nezúčastní se nadcházejícího turné, aby mohl podstoupit léčbu. Zároveň vyzvali fanoušky k podpoře Smithe i jeho rodiny.

Ani ta ovšem bohužel Smithovi nepomohla a v pouhých 34 letech svému onemocnění podlehl. TV on the Radio se na své oficiální webové stránce vyjádřili následovně: „S hlubokou lítostí oznamujeme smrt našeho milovaného přítele a spoluhráče, Gerarda Smithe, která následovala po statečném boji proti rakovině plic. Gerard odešel ráno 20. dubna 2011. Bude nám strašně chybět.“

Kapela také zrušila pět dubnových koncertů v rámci turné, které propaguje jejich v pořadí již čtvrtou dlouhohrající novinku Nine Types of Lights, kterou vydali 11. dubna. Zatím jim vyšel první videoklip ke skladbě Will Do. Evropské části turné se ovšem změny nedotknou, nejblíže České republice zahrají TV on the Radio koncem června (23. 6.) v Mnichově a o den později v Berlíně.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s