Vivian Girls – news, album, video

Dva roky od jejich předchozí desky Everything Goes Wrong vydané na In The Red labelu a intenzivního koncertování, kdy navštívily i Českou a Slovenskou republiku, ohlásily garážové víly podrobné informace ke své chystané novince. Na albu již nebude jejich bývalá bubenice Ali Koehlerová, která odešla do projektu Bethany Cosentino Best Coast, ale poměrně nová členka Fiona Campbellová. Ta kromě Vivian Girls účinkuje také v nostalgické formaci Coasting. Nový, sólový projekt La Sera má také původní členka Kickball Katy a po listopadovém singlu Never Come Around jí letos vyjde také debutová deska.

V pořadí již třetí album Vivian Girls s názvem Share the Joy je hotové a mělo by vyjít dvanáctého dubna letošního roku. Jako inspirace k této nahrávce podle slov kapely posloužili Neil Young and Crazy Horse a také dívčí kapela z padesátých let Patience and Prudence, která spojuje andělské hlasy s podivnou hudbou. Což je případ i Vivian Girls, pro které je příznačné propojení vokálů à la The Shangri-Las a ostrých lo-fi kytar, které nebudou chybět ani na nové desce.

Její nahrávání proběhlo v brooklynském studiu Rear House Studios pod producentským dohledem Jarvise Taveniera, člena kapely The Woods (s jejímž dalším členem Kevinem Morbym hraje v projektu The Babies kytaristka dívčího tria Cassie Ramone). Album vyjde na labelu Polyvinyl Record Co. (Japandroids, Deerhof aj) a z celkového počtu devíti skladeb, které desku Share the Joy tvoří, zveřejnily Vivian Girls na jeho stránce Iheartvinyl.polyvinylrecords.com zdarma ke stažení první singl I Heard You Say. (podle mě zatím jedna z jejich nejlepších skladeb, nedivila bych se, kdyby si je Tarantino vybral na soundtrack. ale album jsem ještě neslyšela).

(upgraded 16. 2. 2011)
/Původní verze vyšla v DR/

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s