Obstacles se zastaví v ČR

Dezert pro ty, kterým nebude stačit dnešní koncert Godspeed You! Black Emperor..

The Obstacles vznikli z popela emo hardcoreové formace Children Of Fall, kdy se dánští členové rozhodli hudebně pokračovat spolu, ovšem poněkud jiným hudebním směrem.

Od doby vzniku v roce 2007 se stali součástí rozrůstající se kodaňské do it yourself scény a v současnosti tvoří jejich klasickou hudební sestavu kytara-baskytara-bicí-klávesy. Namísto vokálů je pak jejich osvěžující hudba sycená také o pedály a samply. Zakořeněnou radikalitu Children of Fall v sobě Obstacles neupřou a samplují například nahrávky z demonstrací v kodaňských ulicích.
Z hutnějšího, byť melodického emocore se ale posunuli k math-rocku či post-rocku a inspiraci lze najít spíše v podobně laděných kapelách jako Red Sparrowes či Envy, kteří se s každým dalším albem změkčují a obrušují ostré hrany někdejšího screama do post-rockových poloh.

Po kratších nahrávkách a společné desce s kapelou Auxes vydali loni debutové dlouhohrající album Dividual, které bylo nahráno v domácích studiích a za jehož masteringem stojí Alan Douche z Converge.
Nejen na nahrávkách, ale zejména na živých vystoupeních stmelují Obstacles srážející energii s přesnými, vybroušenými jemnými polohami. Nebojí se zvednout vlnu syrovosti a agrese, stejně tak dobře se ale cítí i v klidnějších, houpavých polohách. Signifikantní jsou pro ně netradiční beaty a písňové struktury, přitažlivé pro svou nepředvídatelnost.

V rámci krátkého evropského turné bude mít české publikum možnost je spatřit hned třikrát. V úterý 25. ledna vystoupí tato dánská čtyřka v Českých Budějovicích s místními kapelami Depakine Chrono a Esazlesa, 26. ledna navštíví za doprovodu pražských Ufajr klub 007 a o den později zahrají v brněnském klubu Fléda společně s táborskou partou C.

/vyšlo v DR/

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s