Shortcuts: Gorillaz nadělí fanouškům album pod stromeček

Poté, co tato animovaná kapela přichystala překvapení v podobě virtuálního kalendáře, ohlásila vydání nového alba. Na Vánoce a zcela zdarma.

Kapela Gorillaz od začátku přesahovala status běžné hudební skupiny, jejich heslo je Reject False Icons, přesto se právě fiktivní kreslené postavy 2D, Murdoc, Noodle a Russel staly neexistujícími idoly s vlastními charaktery a minulostí. Díky bezbřehé kreativitě a energii všech tvůrců včetně Damona Albarna (Blur, The Good, the Bad and the Queen), Mikea Smithe nebo kreslíře Jamieho Hewletta tato neexistující kapela předčila „opravdové“ hudební produkty výhrami cen Grammy či vystoupeními na prestižních akcích.

Navíc je možné si dnes koupit nespočet nápaditých merchendise položek (například knihu Gorillaz či démonickou lampu), zahrát si adventuru odehrávající se na opuštěném ostrově ve fiktivním světě jejich poslední desky Plastic Beach nebo soutěžit s návrhem na novou postavu ve světě Gorilllaz The Evangelist. V listopadu jim také vyšel nový singl The Docamatic jako návnada pro nové album, v jehož podmořském videoklipu tentokrát vystupuje existující lidská bytost, Daley.

Mezi nejaktuálnější novinky patří například možnost si od prvního prosince na webu kapely gorillaz.com/xmas otevřít jedno pomyslné okénko z adventního kalendáře. Prozatím si mohli fanoušci například namísto malých čokoládek stáhnout a vytisknout masku animovaných členů kapely na vánoční večírek, stáhnout si několik pozadí na plochu počítače nebo si zahrát online hru s chobotničkami. Vyústěním tohoto kalendáře pak bude 25. prosince na První svátek vánoční (tedy den Vánoc v jejich rodné Británii), kdy bude po kliknutí na políčko s tímto dnem jejich nové album k dispozici zadarmo ke stažení.

Zajímavostí chystané desky je především fakt, že ho nahrál Damon Albarn na svůj iPad během světového turné Gorillaz, které v příštích dnech skončí v Austrálii a na Novém Zélandu. Do svého iPadu se podle svých slov doslova zamiloval a je pro něj mnohem komfortnější do něj ukládat nápady, které se mu během turné rodí v hlavě. Jméno celého alba zatím není známé, ale pro nedočkavé zveřejní skupina den předtím, tedy na Štědrý den, hotový videoklip právě k jedné z nových skladeb.

(vyšlo v DR)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s