The Decembrists vydali první singl z nové desky

Indiefolková kapela The Decemberists vydala první vlaštovku z jejich v pořadí již šestého alba The King Is Dead, jehož vydání chystá na leden příštího roku.

Skupina, která patří v současnosti mezi jednu z velmi hýčkaných oregonských kapel, tím tak naváže na loňskou konceptuální desku The Hazards Of Love. Frontman Collin Meloy potvrdil, že na novince ve třech skladbách hostuje na kytaru Peter Buck ze skupiny R.E.M., která jim byla inspirací právě u tvorby tohoto alba. Dále jako své oblíbence zmiňují například také Camera Obscura, The Shins nebo Death Cab For Cutie, jejichž člen jim také koprodukoval premiérové album The Crane Wife u majorlabelu Capitol Records. Meloy dále uvedl, že hodlají svůj zvuk posunout dopředu více folk-rockovým směrem, což se projevuje nejen na prvním singlu, ale i ve skladbách This Is Why We Fight a Calamity Sound. Další písně Rise to Me a June Hymn představili v rámci jejich vystoupení před Bobem Dylanem už toto léto.

V současnosti pětičlenná formace využívá pro dosažení rozmanitého zvuku například cimbál, mandolínu nebo hammondku. Jejich tvorba se za deset let kariéry prozatím rozprostřela od tklivých, narativních balad přes odlehčené country kousky po historickými událostmi ovlivněné songy – jejich název koneckonců vychází z prosincového proticarského povstání v Rusku v roce 1825, a občas na úvod svých koncertů hrají sovětskou hymnu. Také se stali první kapelou, která distribuovala svůj videoklip (konkrétně 16 Military Wives) přes populární server pro stahování dat BitTorrent a sílu své fanouškovské základny pocítila před pěti lety, kdy byla okradena. Finanční pomoci se pak kapela dočkala nejen od fanoušků, ale i jiných hudebních skupin jako Dandy Warhols nebo společnost Martin Guitar Company.

Šesté regulérní album The King Is Dead vyjde podle nejnovějších informací 18. ledna 2011 právě u vydavatelství Capitol a obsahuje deset tracků. Pilotní singl Down by the Water si můžete stáhnout na jejich oficiálním webu zdarma, stačí jen vyplnit e-mailovou adresu.

Dáme si starej dobrej hit

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s