Festival Nová alternativa: Der Blutharsch

16. října navštíví pražský klub Chapeau Rouge tři projekty temnějších podob elektroniky, podvracející podvědomí posluchačů.

V rámci festivalu elektronické hudby Nová alternativa se bude konat DVD release party Der Blutharsch live in Prague. Živě se představí Deutsch Nepal v čele s Lina Baby Doll, vlastním jménem Peterem Anderssonem. Tento švédský hudebník nejen kolaboroval právě s rakouskými Der Blutharsch, ale stál také u zrodu kultovního švédského vydavatelství Cold Meat Industry (Raison d’être, Arcana). Jako Deutsch Nepal dodnes inspiruje především svými alby z první poloviny devadesátých let, od té doby se překlenul z dark ambientu přes různá hledání v experimentech dokonce až k industriálnímu písničkářství.

Dalším živým projektem, tentokrát ze Spojených států, je Richard Schneider neboli Schloss Tegal, pojmenovaný podle hradu za Berlínem, jenž se stal první psychiatrickou léčebnou. Vznikl v osmdesátých letech, kdy byl spřažen s avantgardními uskupeními (Throbbing Gristle, SPK), objevujícími možnosti technologií. Schloss Tegal je fascinován temnými stránkami moderní historie a jeho hudební produkce se dá vykládat i jako antropologický film. K hudebnímu mrazivému vyprávění používá jak analogové syntezátory, tak elektronické pomůcky, se kterými nakládá přesným, leč podivínským způsobem k dosažení psychogenetického zvuku.

Českou republiku zastoupí Instinct Primal, který míchá zlověstné ambientní stopy se samplovanými nervními úryvky. Cílem je skrze zvuk rezonovat nejen v posluchačově těle, ale cíleně především v myšlenkách týkajících se lidské existence, a svými sonickými expresemi prořezávat zákoutí lidského podvědomí.

Na neméně hutné afterparty se svými DJ sety vystoupí Albin Julio a industriálně-IDM mixy od Cassiela a Fia5ca.

Live: Deutsch Nepal (SWE), Schloss Tegal (USA), Instinct Primal (CZ)
DJs: Albin Julio, Cassiel, Fia5c
16. 10. 2010
Chapeau Rouge, Jakubská 2, Praha 1

/plakát je ošklivej, orig článek v DR/

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s