Burial Hex udělá z K4ky svou kapli

Původně jsem zas měla sedět za bubnama, ale Mau Tucker bude protentokrát v Jugoslávii, takže to bude klasicky pánská jízda! S „jedním cukrouškem na bicí“. Njoy.

Temná silueta amerického undergroundu je známá především pro úctyhodný žánrový rozptyl se specifickou příchutí. 11. září zapálí svůj černý oheň poprvé u nás. Předskokani Glad to Get Away pak předvedou adoraci Jandeka po svém.

Clay Ruby neboli Burial Hex se zprvu více věnoval komponování svérázného noisu, postupem času spěje čím dál více k písňovějším strukturám. Přesto je velmi obtížné kamkoliv ho zařadit, jeho dosavadní nahrávky jsou rozmanité – od black metalu a mystického industrialu, přes psychedelický rock nebo neofolk po religiózní stísněnou elektroniku. Své hudební rozpětí má podobné například s Xelou, estetiku zase s Sorc’henn. On sám mezi své vlivy vypočítává jména jako Conrad Schnitzler, Sun Ra, Maurizio Bianchi nebo Olivier Messiaen.

Co se týče hudebních projektů, je součástí stoner rockové kapely Jex Thoth, free folkových The Second Family Band (ex Davenport), stejně jako experimentálně metalových maniaků Wormsblood nebo new-age doom uskupění Journey To Ixtlan. Také vydal splity s temnou princeznou Zola Jesus a Sylvester Anfang II, se kterými také vystupuje a kteří před nedávnem navštívili Prahu. Burial Hex je další v pořadí z této černé listiny.

Přeskokany bude dvojice Glad to Get Away neboli další společný projekt experimentátorů Gustav Tutre a Edgar Graves. Tentokrát jde laptop i elektronika stranou a oba si vystačí pouze s elektrickými kytarami. Jejich název totiž vznikl jako tribute hudebníkovi Jandekovi a styl je tedy založen na čiré improvizaci a interakci mezi oběma členy. Zatím pouze koncertní duo chystá první studiovou nahrávku.

Burial Hex, Glad to Get Away
K4, Celetná 20, Praha 1
11. 9. 2010 od 20:00
Vstup 200,- pouze na místě

/vyšlo v DR/

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s