Shortcut: Matt & Kim chystají album, singl už je venku

Dvojice z Brooklynu připravila ochutnávku z jejich třetího studiového alba v podobě nového singlu Cameras. A zní slibně.

Matt Johnson a Kim Schifino spolu založili projekt Matt & Kim před šesti lety. Od začátku se drží pravidla „v jednoduchosti je síla“ a struktury jejich skladeb jsou jednoduché, melodické a chytlavé. I přes své pevnější zakotvení v hravém punkovo-tanečním stylu inklinují k hip hopovým beatům, které jejich sklaby zvláčňují. I když mají minimální počet nástrojů (klávesy a bicí), jejich hudba zní díky bohatým aranžím vytaženým z počítače pestře. Dokázali to již na dvou předchozích albech – epomymním z roku 2006 a loňském Grand. Jejich chytlavé písničky se také objevily v různých reklamách, seriálech nebo videohrách a oni sami na festivalech jako Pitchfork Music Festival nebo Outside Lands Music and Arts Festival.

Nová deska Sidewalks má datum vydání naplánované už na druhého listopadu tohoto roku a jako návnadu dnes Matt & Kim vypustili do světa singl Cameras. Podle dosavadních okamžitých reakcí magazínu si redakce slibuje od nové desky mnoho, nejen po producentské stránce díky překvapivým aranžím se žesti a laškovnými syntetizátory, o které se postaral Ben Allen (známý nejen spoluprací s Animal Collective). Singl je zdarma k poslechu například na facebookové stránce Matt & Kim anebo níže. Zároveň také dvojice pilně objíždí se svou optimistickou show Spojene státy v rámci rozsáhlého turné.

/vyšlo v DR/

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s