Pocahaunted break-up

Chráněnci labelu Not Not Fun Pocahaunted ohlašují po čtyřletém působení odchod. Projekt známý především jako dvojice divoženek Consentino – Brown za sebou zanechal řádku nahrávek.

Jméno Pocahaunted, jakkoliv to zní otřepaně, vzniklo tak, že se zdálo jedné ze členek Amandě Brown ve snu. Když potom řekla své kamarádce Bethany Cosentino o tom, že měly v jejím snu společnou hudební kapelu, Bethany se jí vysmála. Nakonec si ale obě řekly: „Proč to nezkusit,“ a v roce 2006 vyšla jejich první kazeta Moccasinging na labelu Not Not Fun Records, který se stal jedním z jejich nejčastějších vydavatelů, a Pocahaunted naopak jedním z jeho nejúspěšnějších projektů.

Přestože ani jedna z členek nemá indiánský původ, v jejich nahrávkách je cítit silný vliv etnické, repetitivní hudby magických rituálů, psychedelický opar nové zkušenosti i hmatatelně reálné zvukové kontury. Hlas je pro ně spíše vokální nástroj, používají jak drony, tak například perkuse nebo kytaru, vše ale v lo-fi hávu a zatočené na duhové špejli do skutečně zvláštně chutnajícího cukrátka. Kromě Not Not Fun vydávaly Pocahaunted na dalších, převážně drobných nezávislých labelech jako Fuck It Tapes, Blacket Rainbow nebo Arbor, a to skutečně s obdivuhodnou periodicitou. Zejména v roce 2007 a 2008 jim vyšlo množství kazet, splitů a minialb a dokonce i alba Hunted Gathering a Island Diamonds.

Stylově se přelévaly z divokých i do ambientních míst, stále si ale udržovaly pestrobarevný háv se spirituální atmosférou, kterou si mnoho lidí oblíbilo nejen proto, že jim připomínala prvopočátky Animal Collective, ale zejména proto, že jejich podmanivý svět vybízel k připojení se, i když pouze skrze sluch. Loni z kapely ovšem odešla Bethany Cosentino, aby se věnovala studiu na škole v New Yorku. Ten ovšem po nějaké době opustila a založila plážový projekt Best Coast, k Pocahaunted se už nevrátila. A tak Amanda Brown zkusila dosáhnout nového zvuku – za pomocí kamarádů začali hrát bizarní, neumětelskou, přesto působivou podobu funku. Sestava i začátek byly překvapením pro všechny. Nakonec ale pod hlavičkou Pocahaunted parta kamarádů nahrála desku Make It Real.

I přesto ovšem Pocahaunted ohlásili před pár dny rozpad. Amanda Brown v dopise na blogu na serveru Myspace.com konejší fanoušky: „Mám pocit, jako by se během těch čtyř let členové a hudba měnili každé čtyři minuty. A vy jste nás pořád poslouchali,“ a děkuje všem svým posluchačům. „Jedna moje část pořád cítí jakousi nevinnost této kapely – a druhá část cítí moudrost, která přichází po čtyřech letech bláznivé tvorby. Je zkrátka čas se posunout dál,“ dodává. Zda některý z členů také založí nějaký nový projekt, jako má Best Coast, zatím není známo.

(vyšlo v DR)
škoda, měla jsem ty dvě spolu ráda.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s