Frankie Rose is back

Bubenice známá z projektů Vivian Girls, Crystal Stilts a Dum Dum Girls se chystá koncem září vydat debutové album své nové kapely, pojmenované příznačně Frankie Rose and The Outs. Bicí soupravu tentokrát vystřídala elektrická kytara a hlavní vokál.

Frankie Rose o sobě dala mimo bar (moc ráda mluví o své práci barmanky v New York City) poprvé vědět v roce 2007, když založila Vivian Girls. Později toto dívčí lo-fi garážové trio opustila pro osmdesátkovou new/old wave kapelu Crystal Stilts a na postu bubenice ji nahradila Ali Koehler (ta podle nových informací před časem Vivian Girls také opustila a začala hrát s Best Coast). Poslední projekt, ve kterém zatím měla Frankie Rose prsty, byla rozšířená verze původně jednočlenných Dum Dum Girls – podobně skřípavého lo-fi. Poté na chvíli bzučivé kytary utichly a o Frankie nebylo slyšet až do loňského podzimu, kdy vyšel singl Thee Only One od její fungl nové kapely. V The Outs figurují dále Caroline Yes, Kate Ryan a Margot Bianca – očividně také stylové pseudonymy, jaké si dávají i členky Vivian Girls, a samozřejmě to není jediná podobnost. Podle zatím zveřejněných skladeb mají Frankie Rose and The Outs celkem podobný zvuk, přestože kytary tolik neřežou do uší a dámské vícehlasy jsou méně ploché.

„Snažila jsem se toto album udělat tak hi-fi, jak jen bylo možné, a zároveň na něj nabalit zvuky, které mám ráda,“ říká k soundu desky sama Rose. Jinak se lze také setkat s přirovnáváním Rose ke starým hvězdám jako Shangri-Las nebo Cocteau Twins. Na internetu je zdarma ke stažení skladba Brown Haired Girl a skupina samozřejmě chystá turné po Americe – je tu ale háček. Potřebují dodávku, ve které by turné mohly odehrát. Na této adrese jim můžete darovat peníze na nákup vozu za celkem lákavé protislužby – kromě ručně tištěného merchendisu je to například účes od Frankie Rose, uvařená večeře a umyté nádobí od celé kapely, stejně jako výklad tarotu a kurz jógy. Pokud si toto album nechcete poslechnout živě, ale doma, vychází 21. září a pro Evropu ho distribují Rouch Trade Shops.

Tracklist:
01 “Hollow Life”
02 “Candy”
03 “Little Brown Haired Girls”
04 “Lullubye for Roads And Miles”
05 “That’s What People Told Me”
06 “Memo”
07 “Must Be Nice”
08 “Girlfriend Island”
09 “You Can Make Me Feel Bad”
10 “Don’t Tred”

11 “Save Me”

(Vyšlo v DR)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s