Arcade Fire online koncert

Možnosti internetu využívají hudebníci čím dál častěji. Tentokrát se Arcade Fire dohodli s YouTube. Bude na něm živě k vidění jejich koncert v Madison Square Gard

Kanadská orchestrální indiepop/ folková kapela Arcade Fire půjde přímým přenosem svého koncertu v Madison Square Garden na YouTube ve stopách U2 nebo The National. Koncert se uskuteční 5. srpna, tedy dva dny po vydání jejich nového alba The Suburbs, z nějž použili skladbu Rococo pro svůj trailer na tento koncert. V něm figuruje v loutkové podobě ústřední dvojice kapely, manželský pár Win Butler a Regine Chassagneová.

Autorem traileru, který je ke zhlédnutí také na jejich Youtube kanálu ArcadeFireTube, je podle samotných Arcade Fire „známá, ale ještě nepojmenovaná významná osobnost“ neboli kultovní režisér Spike Jonze – tedy nejen autor snímků Adaptace nebo V kůži Johna Malkoviche, ale i jeden z lidí, kteří se podílí na virtuální televizi magazínu VICE, VBS. Jiný magazín, The Vine, ovšem tvrdí, že za režií traileru stojí montrealská produkční společnost Clyde Henry.
Newyorský koncert, který budou moci fanoušci zadarmo zhlédnout odkudkoliv, kde je připojení k internetu, ovšem není první, na kterém zazní dlouho očekávané album The Suburbs se sedmi variantami grafického zpracování přebalu. Album předvedli už v rámci showcase 7. července v londýnském Hackney Empire.
Těžko říct, s jak velkou úspěšností nové desky počítají. Jednou z dalších novinek, které se kolem kapely točí, ovšem je, že věnují milion dolarů francouzské organizaci KANPE na pomoc Haiti.

(vyšlo v DR)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s