Bowie – Mega Deluxe Station to Station & Tribute album

We Were So Turned On booklet

Dvojalbum předělaných Bowieho skladeb, jež se chystá už přibližně dva roky, by mělo vyjít letos v září. Je to historicky první tribute deska, ke které dal Bowie souhlas. Zároveň o necelý měsíc později vychází reedice Bowieho alba Station to Station.

Hudba Davida Bowieho, performera, herce a hudebníka, s nímž jsou nejčastěji spojovány termíny „renesanční“ či „chameleon“, nejen inspirovala bezpočet jiných hudebníků a hvězd, ale byla také mnohokrát interpretována jinými lidmi. Přestože nebylo pochyb o tom, že tato nabídka jednou musí přijít, až před dvěma lety kývl sám Bowie na nápad vytvořit oficiální tribute album – tedy album, kde jiní hudebníci předělají jeho skladby a tím mu vzdají poctu. Hlavním důvodem jeho svolení je ovšem prý skutečnost, že výtěžek prodeje z alba půjde britské charitativní organizaci War Child, které v minulosti už několikrát pomohl. Kompilace coververzí se pak má svého vydání dočkat letos.

Tribute se jmenuje We Were So Turned On a na dvou CD a iTunes bonusových skladbách se objeví skutečně eklektická směs interpretů, od Duran Duran přes A Place to Bury Strangers nebo Keren Ann po Rainbow Arabia a Tearist. Původně se na projektu zamýšleli podílet i Radiohead, Nine Inch Nails a MGMT. Kvůli zákulisním konfliktům a nahrávacím potížím z toho nakonec sešlo. We Were So Turned On by mělo vyjít 14. září u vydavatelství Manimal Vinyl. Zde je k poslechu i koupi předělaná skladba John, I´m Only Dancing od Vivian Girls.

Další novinkou je Mega Deluxe reedice legendárního alba Station to Station 1976. Mezi třemi CD bude i záznam z koncertu na Long Island z 3. března 1976. Limitovaná edice Super Deluxe Limited Edition bude navíc obohacena mimo jiné o DVD audio, EP se singlovými verzemi, plakát či fotografie. Aneb skutečně vydatný dárek pro všechny skalní fanoušky.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s