Kazety vydávají album remixů

Osobně mám radši Ventolina sólo, ale pár remixů je povedených.

Dvojice Švarcová – Doubek alias Kazety nabízejí na svém blogu zdarma ke stažení patnáct remixů svých skladeb. Mezi tvůrci se objevili například čeští elektronici MIDI LIDI, slovenský producent Karaoke Tundra nebo pražsko-brněnské duo Popper-C.

Kazety po vydání loňského eponymního debutu nelenily – či spíše nepřipustily, aby lenili ostatní – a nabídly ke zremixování tři své skladby: Depilace, Belmondo a Smutná. Johana Švarcová, kterou je možné vidět v poslední době v pořadu Hotel Insomnia jako jednoho ze dvou sourozenců Brücknerových, a David Doubek neboli DJ Ventolin se v projektu Kazety starají o hudební složku, přestože třetí člen, VJ A Schwarz, jim kromě vizuálů pomáhá i s texty. Ty jsou charakteristické svou heslovitostí, díky které skladby mísící mnohé žánry získávají hitový potenciál, se kterým se v rámci remixování očividně dobře pracuje.
Skladby remixovali MIDI LIDI (a to hned dvakrát), s jejichž členy je Johana Švarcová částečně personálně spjatá. Karaoke Tundra, který mimo jiné tvoří hudební podklady v projektu Peťo Tázok, řekl: „Na remixování ma baví predovšetkým možnost vylepšiť track, teda skôr upraviť ho a prispôsobiť mojim predstavám. Občas použijem iba minimum zvukov z pôvodného tracku, niekedy naopak ponechám viaceré motívy a nástroje (je ťažké niečo vyhodiť keď všetko znie tak dobre – toto sa mi stalo aj pri tomto remixe).“
Na webu jsou zveřejněné i vyjádření ostatních k práci na remixech, nejen na skladbách od Kazet.
1A2V1 na otázku remixování odpověděl: „Je to jako sušenka, kterou rádi chroupete. Já jsem v tomhle případě ten, co ji může nabídnout někomu dalšímu s jinou příchutí. Můžem si pak povídat, co komu chutná víc.“
Remixů je nakonec patnáct, zúčastnili se dále i DJ Tvyks s Burianem, Romano Porni (Electronic Bitches), Slowmotiondancer (Owntempo) nebo Tomino aka Tomáš Kelar (reatest Hits Collective, Tamto). O produkci se postarali Moimir Papalescu, Brooklyn a village_boy. Na blogu http://www.kazety.net zveřejnili tracklist, odkaz na stream jednotlivých skladeb i celé album s názvem Kazety Social Remix Happening ke stažení.

/vyšlo v DR/

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s