Y▲CHT v Praze

Pozoruhodná kapela s nejistým počtem členů, avšak skálopevným přesvědčením o tom, že „nejsou kult“, přijede v rámci akce Bohemian Like You příští týden do Prahy. Kromě nich vystoupí americký písničkář Bobby Birdman.

YACHT (Young Americans Challenging High Technology) byl původně jednočlenný projekt Jony Bechtolta, oregonského hudebníka a umělce, který se neváhal pustit do elektronické současné opery nebo popové kapely The Blow. Poté, co v roce 2004 potkal Claire Evans, dříve noisovou tvůrkyni a performerku, s ní začal spolupracovat na množství projektů. Přesto své první album I Believe In You. Your Magic Is Real pod YACHT z roku 2007 vydal ještě sám.

Loňské druhé album See Mystery Lights vydané u DFA Records (LCD Soundsystem, Hercules and Love Affair), jehož singl Summer Song s humorným videoklipem vystřelil do oběhu již v roce 2008, už ale nahrál spolu s Caire a tím se posunula nejenom jejich hudba, ale i koncept. Nyní je to o muži a ženě, ale přesto o kolektivním vědomí. Sami YACHT, kteří používají trojúhelník nejen namísto „A“ ve svém názvu, ale i ve vizuální složce kapely, deklarují: „Vezměte si trojúhelník: je to zároveň shluk bodů a zároveň tvar. A taky je to koncept mapy mezi třemi body. Ale není to jenom koncept. Na stranách tohoto Trojúhelníku jsou umístěny: Světlo, Temnota, Trvání…“

Říkají také, že „performují hudbu“ – bývá doplněna vizuály, powerpointovými projekcemi či šamanskými videy. V Praze spolu s ústřední dvojicí vystoupí doprovodná kapela The Straight Gaze (Rob Kieswetter, Jeffrey Brodsky) a představí tak nejen nový singl The Afterlife. Předskokanem je tentokrát Bobby Birdman, písničkář z Kalifornie, který se nebojí klasické akustické kytary, ani psychedelických zvuků nebo vlivu surf kapel ze 60. let. Kromě YACHT si zahrál po boku Bonnie Prince Billyho nebo The Microphones.

YACHT & The Straight Gaze (USA), Bobby Birdman (USA)
6. 7. 2010 od 20:00
Meet Factory, Ke Sklárně 15, Praha

Reklamy

One thought on “Y▲CHT v Praze

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s