dné vydává EP

ondřej má nový boty. celý červený:

Svěží podoba „pokojíkové“ hudby aneb laptop folk v podání čtyřiadvacetiletého mladíka Ondřeje Holého bude mít křest již 13. června v Rubínu.

dné je řádným příkladem toho, že citlivý přístup, píle a talent vás mohou dostat daleko, ani se nenadějete. Svou první skladbu nahrál pouze dva roky zpět – a to ještě na mikrofon od laptopu. Do svých atmosférických skladeb koncentroval pocity z prchavého tepla pokojíčku v zimních večerech. Protože na Myspace si ho začalo všímat čím dál víc lidí, v lednu o rok později vydal své první EP Talking with Crayons. Písně na něm jsou příjemné, nikoliv novátorské, dné sice neobjevil Ameriku, ale ona jeho ano: EP je zdarma k dostání u amerického vydavatelství Mine, all mine! a českém Starcastic. Také je v jednání reedice tohoto EP u dalšího amerického labelu Heat Death Records.

Poprvé vystoupil živě spolu s koncertním kolegou Kryštofem Hanzlíkem jen pár dní po vydání „Pastelek“, za necelý rok a půl už stihl turné s DVA, mnoho samostatných koncertů i předskakovat kapelám jako Handsome Furs nebo Icy Demons. Také stvořil několik remixů a hudbu k němým filmům nizozemského tvůrce J. C. Molea, které prezentoval na festivalu dokumentárních filmů v Olomouci AFO.
K tvorbě používá nejčastěji akustickou kytaru, klavír, zvonkohru, různé bicí a atmosferické zvuky z laptopu. Skladby jsou takové měkce vystlané schránky, do kterých se můžete pokojně uvelebit a nechat se unášet po proudu dětsky jednoduchých, přesto rafinovaných melodií.

V rámci tvorby materiálu na debutové dlouhohrající album, které vyjde „možná ještě letos, možná až příští rok – chci ho mít hezké“, prohrabal loni v prosinci dné archiv skladeb, které se rozhodl vydat. Oproti původnímu plánu se sice vydání posunulo, provází ho ale několik příjemných doplňků. EP Eating a Wrapper Instead of Candy
vyjde u vydavatelství AMDISCS (další aktivita kolektivu AM180) v limitovaném počtu 100 kusů. Hudba bude nahrána na kazetách fialkové barvy, které sám dné očísluje a Jakub Hošek ke každé z nich vytvoří originální obal. Součástí bude i originální kartička s příběhem nahrávky, která bude jinak i zdarma ke stažení ve formátu mp3. Kazetu si budete moci také zakoupit a dného naživo slyšet na oficiálním křestu, a to 13. června od půl deváté večer v prostoru pražského studia Rubín.

/vyšlo v DR/

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s