Dvě slunečné lo-fi desky na léto

Přebal alba King of the Beach

Best Coast a Wavves oznámili, že vydají nová alba. Oba dva náhodou blízko od sebe, čímž pádem je o soundtracky k letošnímu létu postaráno.

Poté, co nás Best Coast alias Bethany Consentino, polovina dua Pocahaunted, zahlcuje už přes rok EPčky a singly plnými zvukově ošoupaných skladeb s jednoduchými texty o klucích a slunci, rozhodla se tato plážová diva spolu se svým spolukapelníkem a kamarádem Bobbem Brunem vydat debutové album. Na albu se objeví pouze nový materiál a půjde to další nálož lenivých písniček, nakreslených do písku na pobřeží. Zvukově budou prý bicí znít jako Beatles, kytary jako The Ramones a vokály jako Phil Spector. Některé skladby prý budou dlouhé minutu, jiné i čtyři a k textům Consentino dodává: „Je tam mrtě skladeb o tom, jak milujte někoho, kdo vás nemiluje zpátky a pak hodně mluvím o hulení a mojí kočce a o lenosti.“ Debut ponese název Crazy for You a vyjde na labelu Mexican Summer 27. července.

Druhé ohlášené album vydávají Wavves, ale narozdíl od Best Coast je to už jejich druhá deska. Debut vydal jen původní osamocený člen Nathan Williams, ke kterému se přidali na koncerty noví dva členové z kapely Jay Reatarda pár měsíců předtím, než Reatard znenadání zemřel. Jako trojice už nenahráli nový materiál doma v pokojíku, ale ve studiu v Mississippi, které produkoval Dennis Herring (producent Modest Mouse, Counting Crows). Díky tomu, že ve studiu je perfektní technika, druhé album prý nebude tak lo-fi a zvukově rozhašené, spíš uhlazenější a více podobné kalifornskému punku. Přestože právě zastřený garážový zvuk byl poznávací značkou Wavves, Williams k tomu dodává: „Nemyslím si, že by mě lidi chtěli slyšet udělat tu samou nahrávku. To by byla nuda. Ani já bych to nechtěl.“ Prý má ale materiálu dost i na další desku a pokud se to povede, bude vydávat jedno album ročně. Jeho nejnovější nahrávka s názvem King of the Beach vyjde 3. srpna u labelu Fat Possum.
Tracklist:
01 King of the Beach
02 Super Soaker
03 Idiot
04 When Will You Come?
05 Post Acid
06 Take on the World
07 Baseball Cards
08 Convertible Balloon
09 Green Eyes
10 Mickey Mouse
11 Linus Spacehead
12 Baby Say Goodbye

/Vyšlo v DR/

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s