Italský elektronik Fabio Orsi v ČR

Jeden z nejzajímavějších italských hudebníků mladé elektronické generace zahraje poprvé hned na třech místech. Doplní ho projekt No Pavarotti, projekt pod značkou KLaNGundKRaCH.

Fabio Orsi pochází z Taronta v severní Itálii a patří mezi talentované mladé umělce Itálie. Ctí starou školu elektroakustické hudby, zároveň má nadhled, který je z jeho hudby čitelný. Přestože výsledné ambientní drony zní spíše elektronicky, využívá k jejich vytváření akustické nástroje (čitelná je především kytara), terénní nahrávky, efekty a klávesy. Podle poměru a využívání výše jmenovaného se jeho hudba klene od jemného ambientu přes akustičtější polohy k jazzem zavánějícím skladbám či hlukovým chuchvalcům. Většinou si ale udržuje hladkou tvář a rašící hlukové strniště u něj najdete jen výjimečně.

Jeho výhodou je rozpoznatelnost vlastního stylu (v atmosferické elektronice se občas interpreti slévají a překrývají), i když přiznává, že se inspiroval folkloristou Alanem Lomaxem, například na společném albu s My Cat Is an Alien, protože podle něj „uměl prezentovat folklór jako vyjádření utrpení s žízní po rebélii“. Mezi jeho další spolupráce jmenujme dlouhotrvající provázanost s Gianlucou Becuzzi, experimenty se saxofonistou Valeriem Cosi nebo projektem Mamuthones.

Stejně jako nespočet dalších kolaborací vydává i pod množstvím různých labelů, například Digitalis Industries, A Silent Place, Last Visible Dog, nebo Foxglove.

Jako support vystoupí No Pavarotti, jeden z nejpřístupnějších počinů sdružení a vydavatelství KLaNGundKRaCH, u kterého jim nedávno vyšlo eponymní album.

Fabio Orsi, support: No Pavarotti
30. 4. 2010, Pivovarský dvůr, Třeboň
1. 5. 2010, Galerie Dvanáctka, Zlín
2. 5. 2010 v K4, Celetná 20, Praha

(vyšlo v DR)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s