Creepy Teepee zveřejnil první jména

Toro Y Moi

Druhý ročník festivalu Creepy Teepee se bude letos konat už v červenci a rozloží se do čtyř dnů. V Kutné Hoře se v rámci uměleckého festivalu GASK Artfest, zaštítěného Galerií Středočeského kraje, sjedou mladí hudebníci z celého světa. Po loňských jménech jako HEALTH, Final Fantasy nebo Crystal Stilts sdružení AM180 Collective, které tvoří trojice Hošek-Hošková-Bolf, přiveze letos další lahůdky současné elektroniky, garage i post-rocku.
Jedním z největších taháků je brooklynské trio These Are Powers. V současné sestavě je bývalý baskytarista z Liars Pat Noecker, zpěvačka a kytaristka Anna Barrie a bubeník a producent Bill Salas. Jejich noisové začátky v současnosti vystřídaly prvky hip hopu, R’n’B, využívání polyrytmie a preparované baskytary.


Dalším jménem je Former Ghosts, jednočlenný projekt losangelského hudebníka Freddyho Rupperta, který na svém loňském debutu spolupracoval se Zolou Jesus a Xiu Xiu a míchá starý synth-pop s halucinogenními polohami. Clues tu sice narozdíl od výše zmíněných projektů nebudou mít premiéru, vystoupili již loni na podzim v klubu 007. Tato dnes pětičlenná formace míchá temný post-rock s shoegazem a spolupracovala například s Markem Lawsonem z Arcade Fire.
Jeden z loňských hudebních objevů Toro Y Moi, vlastním jménem Chazwick Bundick, je hudebně blízký přítel s Washed Out. Letos vydal debutové LP Causers of This, které se nese na elektronické letní vlně chillwave a které představí také na Creepy Teepee. Také zahrají indie-punkoví Male Bonding – čerstvý přírůstek labelu Sub Pop, na kterém jim zanedlouho vyjde debutová deska.

Za dalším avizovaným projektem Ecstatic Sunshine stojí Matt Papich a vytváří ambientně postrockové kousky. Dále vystoupí psychedelické garážové lo-fi Moon Duo, osmdesátkově postpunkoví syntezátoroví Newyorčané Silk Flowers, glamourem a new wave inspirovaný popový projekt Terror Bird a exotická folková dvojice z Karélie (rozhraní Finska a Ruska) the Love Cult. Festival se uskuteční na nádvoří nově zrekonstruované kutnohorské Jezuitské koleje od 15. do 18. července. (vyšlo v DR)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s