MGMT – Congratulations free stream

MGMT made their new album free stream. And I wrote about them.

Těžko říct, jestli MGMT gratulují sobě ke strmému úspěchu, nebo posluchačům, že získají jejich další nahrávku. Deska Congratulations je každopádně čerstvě zveřejněná jako stream na jejich oficiálním webu. Samozřejmě zadarmo.

Ben Goldwasser (vokály, klávesy, syntezátor, bicí) a Andrew Van Wyngarden (vokály, kytara, klávesy, bicí) se potkali v roce 2002 v prvním ročníku univerzity a začali spolu chodit ven a vyměňovat si hudbu. Občas si spolu také zahráli pod názvem Management, ale to, že z nich bude regulérní kapela, zprvu neplánovali.

Jejich spojení psychedelického popu, alternativního noise rocku, výzoru sladkých teenagerů a intelektuální drzosti ovšem zafungovalo natolik dobře, že pod názvem změněným na MGMT začali po promoci v roce 2005 nahrávat a koncertovat po rodném Brooklynu.

O rok později se upsali ke Columbia Records a v roce 2007 nahráli za pomoci Flaming Lips a Davea Fridmanna debutové album MGMT s názvem Oracular Spectacular. Těšilo se nebývalé přízni médií, a MGMT se tak stali další mladou nadějnou kapelou, jejíž debut rozstřílel i osvědčenou konkurenci v příčkách hitparád, recenzích a hypu. Magazín NME vyhlásil Oracular Spectacular deskou roku 2008, kapela měla za tentýž rok jako „noví umělci“ prvenství na serveru Last.fm v poslouchanosti a získala dvě nominace na Grammy.

Na živých koncertech se ke dvojici připojili ještě bubeník, kytarista a baskytarista, koncertovali po boku jmen jako Radiohead, M.I.A., Beck, a dokonce loni předskakovali Paulu McCartneymu.

Jejich největší hit Kids s videoklipem, ve kterém hraje zlou matku Joanna Newsom a její potomek, se objevil v několika filmech a seriálech, a dokonce ho při pár příležitostech pouštěl francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Nepodchytil si ovšem korektní platbu za licenci a MGMT od něj uraženě vysoudili slušné odškodné poté, co jim nabídl jako omluvu symbolickou částku činící jedno euro.

Loni nahrávali včetně koncertních spoluhráčů album Congratulations, ze kterého zveřejňovali nejprve postupně několik skladeb. Vyjde 23. dubna 2010. Protože je album pojaté koncepčně (tudíž nevydají singly) – a zejména proto, že album se už vyskytlo na internetu v pochybné kvalitě –, MGMT se rozhodli zveřejnit ho celé jako stream zdarma, aby se posluchači rozhodli, zda si ho stojí za to koupit. Doslova vzkazují toto: „Ahoj všichni, album ‚leaklo‘ a my chceme, abyste si ho mohli poslechnout od nás. Chtěli jsme ho nabídnout zdarma ke stažení, ale to nedávalo smysl nikomu kromě nás.“

Stream k dispozici tady

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s