The Lonely Island a Julian Casablancas – nové video

Awesome Town! Psáno do DR.

Populární parodická skupina vydala nové video ze svého rok starého alba, na kterém spolupracovalo několik umělců. Nejnovější klip je ke skladbě Boombox, ve které zpívá Julian Casablancas, zpěvák legendární britrockové kapely z New Yorku The Strokes.

The Lonely Island jsou kamarádi z dětství se zvláštními jmény Akiva Schaffer, Jorma Taccone a Andy Samberg, známí zejména pro svá parodická hudební a filmová videa. Vznikli již roku 2001 na střední škole v Kalifornii, herecké a filmařské vlohy si později zlepšovali studiem filmových škol. Točili pro své známé a vlastní pobavení krátké skeče, parodická videa a dokonce i televizní pilot, díky kterému působí v oblíbené komediální show Saturday Night Live.

Za deset let se tvrdě vypracovali, Jorma se stihl oženit a Andy začal chodit s harfenistkou Joannou Newsom. Jejich videa se vyznačují profesionalitou, propracovaností a přesvědčivým parodickým opisem známých klišé, záběrů i frází. Často citáty a výroky odkazují k parodovaným situacím a známým popkulturním postavám. Díky obrovské popularitě svých videí na YouTube se dostali do světa businessu, tři jejich videa ( Dick in a Box, Jizz in My Pants, Like a Boss) byla oceněna cenou Emmy.

Jizz in My Pants je asi jejich nejznámější hudební video, točené ve stylu uhlazených a blyštivých RnB klipů, a vypráví vtipně a naoko seriózně o nepříjemné vlastnosti lidského těla, kterou trpí mužská část populace – předčasné či náhodné ejakulaci.

I´m on a Boat s vokodérovým hlasem T-Paina z hip hopové party The Roots bylo nominováno na Grammy. Také se stalo videem číslo jedna na YouTube a v americké i-Tunes videohitparádě. Logickým krokem bylo vydání hudebního alba, k čemuž došlo začátkem loňského roku na Universal Republic Records.

Deska nese název Incredibad, některé skladby měly premiéru právě v Saturday Night Live a spolupracovalo na ní spousta fanoušků kapely, ve světě hudby ale renomovaných umělců amerického popového průmyslu: T-Pain, Norah Jones, Jack Black, Natalie Portman, Justin Timberlake či Julian Casablancas. Právě s posledním jmenovaným natočili skladbu Boombox, což byla jeho další aktivita kromě loňského sólového alba Phrazes for the Young, kterým potvrdil informace, že mají The Strokes – podle množství významných hudebních periodik jedna z nejzásadnějších kapel nultých let – pauzu.

Přestože ve videu je stále základní text, vizuální složka ho zábavně ilustruje. Casablancase byste možná podle hlasu v refrénu nepoznali, ve videu je klasicky v kůži s černými brýlemi, jinak se tvůrci orientovali zase na RnB a fenomén vzniklý v raných časech oldschool ghetto hip hopu – obří rádio na rameni, které vyhrává na maximum po ulici. I přesto, že Boombox někdo považuje za nejstupidnější skladbu na albu, její úspěch je zaručen. Těšíme se na další!

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s