KAZZZZM #6 – členové MoHa! ve dvou projektech

Pro ty, co se budou 9. 2. vyskytovat v Brně – naše občanské sdružení MUZAK pořádá další díl KAZZZZM.  Poté, co jsme loni na třetím díle KAZZZZM přivítali norské duo MoHa!, se jejich členové vrací zpět do Brna v rámci svých dalších projektů. Svoje turné v úterý zakončí i RUiNU a nakonec vás potrápím svým DJ setem, pokud to laptop nevzdá dřív.

Poke Machine je projekt Anderse Hany (Ultralyd, MoHa!) a Itala Mata Pogoa (Burp Enterprise, Jealousy Party). Při hře používají klasické nástroje jako saxofon, klavír a perkuse ve spojení s vokálem a syntezátorem pro tvorbu skřípavých, akusticky noisových spletenců, které občas zní, jako když ladíte rádio.  Na jejich Myspace si můžete poslechnout kladbu Coke Machine.

Spolu s nimi jede turné i spřízněná německo-norská trojice s příznačným názvem Tree People. Tvoří ji Ignaz Schick z úspěšného elektroakustického sonického projektu Perlonex a také Zangimusic; dále Morten J. Olsen, který kromě MoHa! působí také v Ultralyd a John Hegre, polovina norského noisemetalového dua Jazkamer a člen Golden Serenades. Kromě kytary a gramce využívají kovové objekty, které do sebe narážejí.

Jako český support tentokrát vystoupí RUiNU, tříčlenná formace ze stáje KlangUndKrach.  Tvoří je Jan Klamm (Kaspar von Urbach, k!am, No Pavarotti),  Ondřej Parus (Kaspar von Urbach) a dechař Patrik Pelikán (Psychedelický flákač na odstřel). RUiNU vytváří syrové improvizace s pomocí lo-fi elektroniky a ozvučených předmětů.

Žádný videomateriál jejich nových projektů jsem nenašla, vkládám sem alespoň MoHa!. A Youtube píše, že jsem teď byla 666. člověk, co ho shlédl. To je tedy zajímavé.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s