Javelin

Natrefila jsem na další projekt, který rád hází do mixéru vše, co našel doma v kuchyni i v atlasu světa. Doporučuju release Jamz n Jemz, který má 25 tracků a něco zní jako hip hopové skity a něco jako beach-lemon-peach-sex on the beach (což by mohl být název mého EP, pokud si někdy založím jednočlennou kapelu, jako má Bethany Cosentino). Javelin každopádně vyjde dlouhohrající album, o kterém jsem napsala.

Brooklynská dvojice George Langford a Tom Van Buskirk, vystupující pod názvem Javelin, vydá na labelu Luaka Bop nové album. S vydavatelstvím oba Newyorčany spojuje záliba v exotických a lidových žánrech, jako je brazilská či kubánská hudba.

Mezi své vlivy totiž dnes v dobách fúze všeho možného i nemožného lze zkombinovat cokoliv. Javelin jmenují Kraftwerk, soca osmdesátých let, dokonce i transcendentní amatéry a lokální večírky. Sice se do toho promítá jejich smysl pro humor – jako i například do obrázku svalnatého hiphopera, které zdobí jejich skladbu na Myspace –, jejich hudba tak ale doopravdy zní.

Používají temperami pomalovaný mix, staré Casio klávesky a dokonce i pestrobarevné rumbakoule. Jejich primární metoda tvorby je cut-and-paste, neboli vezmi si z jakékoliv skladby jakýkoliv kousek a použij ho ve své hudbě.

Nebojí se vzít si beat z Billy Jean od Michaela Jacksona, stejně jako z anonymní kazety, kterou vyhrabali v bazaru a na níž je nápis „Pro Jima na masáž. Peace.“ Stejně tak samplují do své hudby zvuky moře a posypávají je cinkátky, bubínky, marimbami a zkrátka veškerými zvuky, při kterých se vám vybaví ananasy a plážový bar.

Jejich debutové dlouhohrající album se bude jmenovat No Más (Ne víc) a vyjde 20. dubna. Předtím vydali dva dvanáctipalce na Thrill Jockey, hráli s Mos Def, zremixovali The Very Best a jejich track Vibrationz se dostal do kategorie Best New Music.

Obal alba je barevný, také ve stylu cut-and-paste (neboli česky koláž, ale to už dnes zní asi staromódně). V rámci propagace pojedou skrz Ameriku a zavítají i do Anglie, kde jim support budou dělat Yesayer, a dokonce i do Španělska, kde zahrají spolu s High Places a Sunburned Hand of a Man.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s